SPF Seniorerna Ringstorp

Titta på vår hemsida här

Bli medlem

___________________________________________________________________________________________________________

SPF Seniorerna Ringstorp                              

Plusgiro 484 37 33-9                                     

Antal medlemmar 220                                  

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Program och aktivitetsinformation – hösten 2018.


Måndag 3 september, 25-årsjubileum

med gladjazz av ”Good Times Band”.

(Det krävs anmälan till detta möte före 19/8 på tfn 042-18 08 82).

 

Måndag 1 oktober, William Persson,

”Helsingborg då och nu, del 3”.

 

Måndag 5 november, Quiz med Eskil Jönsson

(f.d. HD redaktör).

 

Fredag 7 december, Julfest med musikunderhållning

av Jan Peters.

 

Aktiviteter:
Tipspromenad med korvgrillning i Pålsjö skog

torsdagen den 23 augusti.
Biobesök, Bokcirkel, Canasta, Hantverksgrupp, Luncher, Promenader,

Qigong,Teater- och Studiebesök.

 

Aktiviteter i samarbete med Studieförbundet Vuxenskolan Skåneland.

 

Aktuell information på våra månadsmöten eller på vår

hemsida: www.spfseniorerna.se/ringstorp

 

Gemenskap, trivsel och glädje

Välkomna!

 

 

 

 

 

Lokal: Ringstorpsgården

Kurirgatan 1

Mötestid klockan 14.00 

 

 

Kontakter:

Ordförande och webbmaster Stig Friberg, stig.friberg1@comhem.se

076-817 28 13, Ö. Långvinkelsgatan 159, 254 36 Helsingborg

 

Vice ordförande Anni Lillhonga,

lillhonga.anni@gmail.com 070-258 77 30

 

Sekreterare Eivor Höörgren,

eivor.hoorgren@tele2.se 042-18 08 82

 

Kassör Ingrid Pettersson,

ingrid.pettersson1@comhem.se 076-847 70 55

 

Medlemsansvarig Ingrid Hedlund,

ingrid.hedlund@telia.com 070-499 11 68

 

Reseansvarig Kerstin Dahlberg,

kerstin.dahlberg@icloud.com 042-20 49 74

 

Ledamot Gunnel Lundqvist,

gunnel.lundqvist@telia.com 073-576 22 35

 

Suppleant Gertrud Olofsson,

gertrud.olofsson@telia.com 072-711 61 88

 

Suppleant Stig Håkansson,

stig.b.hakansson@gmail.com 042-15 36 10

 

Teaterombud Ingrid Liljewall

ingrid.liljewall@comhem.se 073-435 30 93